Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

mschvalec 

18.03.2019 červené pondělí

23 fotek 31.3.2019 - zobrazení
Barevný týden
První jarní týden byl ve školce ve znamení barev. Každý den jsme věnovali jedné barvičce. Pondělí bylo ve znamení červené, úterý žluté, středa zelená, čtvrtek hnědý a pátek byl bílý. Zapojily se i paní kuchařky a tak jsme měli i barvičky na jídelníčku. Zelená brokolice, žlutá dýňová polévka, nebo rajská omáčka. S barvičkami jsme si hráli, ale také jsme se učili něco nového. A za každý splněný barevný den dostalo každé dítě papírovou růži. V pátek tak měl každý doma pět barevných papírových růží na památku.
V pondělí jsme ve třídě hledali červenou barvu, poznávali jsme předměty, materiály, ze kterých jsou vyrobené, kouleli jsme červeným míčem, opakovali jsme svá jména a příjmení pod červeným deštníkem, hledali vše červené kolem nás ve třídě i na vycházce. Zkusili jsme si namalovat červené jablíčko, ale ne štětcem, jen malou vatičkou, abychom si procvičili správný špetkový úchop, který budeme potřebovat ve škole na psaní.
Úterý bylo celé žluté. Do našeho hraní s barvami jsme zapojili také rodiče při ranním úkolu. Děti s rodiči vyráběli sluníčka. A my jsme si potom vyrobili na výzdobu také krásná velká sluníčka, která nám úžasně rozsvítila schodiště.
Středa měla barvu hnědou. A co je hnědé? Přece hlína. A z té jsme modelovali písmenka a vydali jsme se pozorovat přírodu – vyrazili jsme na velký okruh do přírody.
Zelený čtvrtek byl ve znamení žabiček. Při rozcvičce jsme si hráli „Pan čáp ztratil čepičku“, „Skáče žába do bezu“,hledali jsme, co všechno je zelené, posilovali jsme břišní svaly.
A protože dnes byl také „Ponožkový den“ – povídali jsme si o lidech s Downovým syndromem, přišli jsme do školky s každou ponožkou jinou.
Pátek byl posledním barevným dnem. Byl ve znamení bílé barvičky. A co že je všechno bílé? Sníh i první jarní kytičky. A tak jsme si hráli na sněženky, na mrazíky, procvičovali jsme názvy jarních květin, zatancovali jsme si jarní písničku, namalovali jsme si bílé kočičky.
Barevný týden jsme si všichni společně moc užili.
reklama
Vytvořte z tohoto alba:

Komentáře

přidat komentář

Jste na konci alba

Sdílet album

Další alba autora
Podobná alba

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron